Активіст Медичного Руху підтримав протест працівників екстреної допомоги Полтавщини

Активіст Медичного Руху «Будь як ми» Олексій Чуприна заявив, що преміювання адміністрації медичних закладів не може відбуватися коштом працівників. Таку позицію він озвучив під час акції на підтримку медиків екстреної допомоги у Полтаві.

У Полтаві відбулася друга акція на підтримку працівників екстреної медичної допомоги, які вимагають підвищення заробітних плат та справедливого розподілу коштів у системі охорони здоров’я. До протесту долучилися медики з Полтави, Кременчука та Миргорода, Вільна профспілка медичних працівників України, ГО «Спротив», а також представники громадських організацій і Медичного Руху «Будь як ми».

«Тиждень тому була перша акція, де медики швидкої допомоги говорили про те, що їхні зарплати не відповідають сьогоднішнім реаліям. Друга акція вже об’єднала працівників із різних міст області. Приїхали медики з Кременчука, Миргорода, були працівники з Полтави. Це були саме люди, які сьогодні працюють у системі», — зазначив він.

За словами Чуприни, одним із приводів для обурення стало оприлюднення інформації про значні премії керівництва медичного закладу на тлі низьких зарплат рядових працівників.

«Як завжди адміністрація говорить, що грошей немає, зарплата така, яка є. Але випадково з’ясувалося, що премії для керівництва все ж знаходяться. І це дуже обурило працівників та профспілку», — сказав активіст.

На його переконання, преміювання адміністрації має відбуватися лише після справедливого розподілу фонду оплати праці між усіма працівниками.

«Медики заробляють ці кошти. Не директор. Спочатку потрібно чесно визначити премії працівникам за участі профспілки, а вже якщо після цього залишаються кошти у фонді заробітної плати — тоді можна говорити про премії адміністрації. Але не навпаки. Це неприпустимо», — наголосив Чуприна.

Водночас він визнав, що проблема недостатнього фінансування медицини може бути об’єктивною, однак, на його думку, це не повинно перекладатися на плечі медичних працівників.

«Якщо влада не може забезпечити медикам гідну оплату праці, то це проблема влади, а не медиків. Лікарі й фельдшери не повинні відповідати за нестачу коштів у бюджеті», — зазначив він.

Олексій Чуприна також звернувся до місцевої влади із закликом долучитися до вирішення ситуації.

«Місцева влада має повноваження впливати на питання фінансування. Тому потрібно включатися в цю роботу. Зарплати медичних працівників мають бути підвищені», — підкреслив активіст.

Під час виступу він порушив і питання ставлення держави до медичних працівників.

«Якщо медик бачить, що владі й суспільству байдуже до його долі, то виникає логічне питання: чому тоді медика має хвилювати доля влади чи суспільства? Такого ставлення до людей, які щодня рятують життя, бути не повинно», — заявив Чуприна.

Нагадаємо, акція протесту відбулася після того, як у публічному просторі з’явилася інформація про значні премії керівництва Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги. Учасники акції вимагали переглянути підходи до розподілу фонду оплати праці, забезпечити прозоре преміювання та підвищити заробітні плати медичним працівникам.